• . info@izmirsaglikmesleklisesi.com
  • . 0 (232) 478 37 70
Buradasınız :

“TEOG’ta Düşük Puan Alan Öğrenciler İçin Meslek Fırsatı”
08 Haziran 2017
“TEOG’ta Düşük Puan Alan Öğrenciler İçin Meslek Fırsatı”

İzmir Sağlık Koleji Rehber Öğretmeni Hatice Soydoğan Özcan, 1 Haziran’da açıklanan TEOG sonuçlarında istediği puanı elde edemeyen öğrenciler için sağlık kolejlerinin bir alternatif oluşturabileceğini açıkladı.

Binlerce ilköğretim son sınıf öğrencisi ve velisinin merakla beklediği TEOG sonuçları 1 Haziran günü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.  Puanını öğrenen öğrencilerin, hangi liseye girebileceğini heyecanla araştırmaya başladığını belirten Özcan, “İzmir merkezde devletin 6’ya yakın sağlık meslek lisesi bulunmaktadır. Bu liselerimize yaklaşık 340 taban puan ve üzerindeki puana sahip  öğrenciler yerleştiriliyor. Bu puan dilimine sahip olamayan öğrencilerimizin ve velilerimizin hayal kırıklığı yaşamalarınagerek olmadığını düşünüyorum.  Özel sağlık meslek liseleri,  TEOG ile yerleşemeyen öğrencilerimiz için ikinci bir fırsat oluşturuyor” dedi.

“İş Bulma İmkanı Sağlıyoruz” 

Ege Bölgesi ve İzmir’in açılan ilk özel sağlık meslek lisesi olarak sağlık sektörüne profesyonel çalışanlar yetiştirdiklerini belirten Özcan,  “Özel sağlık meslek liseleri sağlık sektörüne profesyonel sağlık personelleri yetiştiriyor. Hemşire, hemşire yardımcısı, acil tıp teknisyeni, anestezi teknisyenliği, sağlık bakım teknisyenliği bölümlerinde yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin büyük çoğunluğu mezun olur olmaz özel sektörde ve kamuda iş sahibi oluyor.  Deneyimli öğretmen kadromuz, gelişen teknolojiye uygun teknik imkanlarımız ve iyi bir staj süreciyle donanımlı sağlık çalışanları yetiştiriyoruz” diye konuştu.

Üniversiteye Geçiş Avantajları Sağlanıyor

Özel Sağlık Meslek Liselerini tercih eden öğrencilerinin üniversiteye geçiş aşamasında avantajlı olduklarının altını çizen Özcan, “Sağlık kolejlerinde okuyan öğrenciler, mezun olduktan sonra meslek sahibi olurlarken,  üniversiteye geçişte sağlanan ek puan ve kontenjan avantajları sayesinde ise akademik kariyerlerini de sürdürebiliyorlar” dedi. 

 


OKUL HARİTA KONUMU
ADRES
TELEFON
FAX
E-POSTA
:
:
:
:
7093 sokak No: 4 Pınarbaşı Bornova / İZMİR
0 232 478 37 70  -  0 232 478 07 78  -  0 541 478 37 70
0 (232) 478 37 80
info@izmirsaglikmesleklisesi.com
info@izmirsaglikmesleklisesi.k12.tr
info@izmirsaglikkoleji.com
muhasebe@izmirsaglikmesleklisesi.k12.tr
E-BÜLTEN
E-Bültene Abone Olun!
Yeniliklerden ilk siz haberdar olun!
Sizi Tanıyalaım!

E-Bültene Başarıyla Eklendiniz.
SOSYAL AĞLAR

Copyright © 2014   •   İZMİR SAĞLIK KOLEJİ   •   Tüm Hakları Saklıdır   •   Gizlilik Kuralları